Specjalizujemy się w opracowywaniu dokumentów strategicznych typu BYPAD i SUMP, organizacji międzynarodowych wyjazdów studyjnych i konferencji oraz kompleksowej produkcji multimediów. Umożliwiamy dostęp do szerokiego grona konsultantów i ekspertów.

Usługi eksperckie

ZOBACZ WIĘCEJ

Krajowa Strategia Rowerowa ma na celu podniesienie problematyki rowerowej na wyższy poziom rozważań strategicznych w Polsce. Jej ogólnym celem jest sprawienie, by ludzie cześciej jeździli na rowerze.

KRAJOWA STRATEGIA ROWEROWA

ZOBACZ WIĘCEJ

Urban Mobility Flow Summit to cykl konferencji poświęcony wyzwaniom i inteligentnym rozwiązaniom w zakresie mobilności miejskiej, wspierający współpracę na rzecz efektywnego transportu w miastach. Urban Mobility Flow ma na celu wspieranie współpracy poszukującej innowacyjnych rozwiązań skierowanych na bardziej zrównoważoną i efektywną przyszłość różnorodnych form transportu miejskiego.

URBAN MOBILITY FLOW SUMMIT

ZOBACZ WIĘCEJ

Samorządy Przyjazne Życiu to cykl spotkań samorządowych adresowany do innowacyjnie myślących samorządowców. Jest odpowiedzią na potrzebę kształtowania wysokiej jakości przestrzeni do życia. Samorządy Przyjazne Życiu odbywają się w cyklu dwuletnim. Pierwsza edycja odbyła się w 2021 roku w Gdańsku, druga edycja odbyła się w 2023 roku w Poznaniu.

SAMORZĄDY PRZYJAZNE ŻYCIU

ZOBACZ WIĘCEJ

Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o jakości korzystania z roweru w polskich miastach i gminach, które organizujemy cyklicznie co dwa lata. Ich wyniki nakreślają wielowymiarowy obraz sytuacji osób korzystających z rowerów

w poszczególnych miastach i gminach Polski. Umożliwia to wsparcie argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych. Badania przeprowadzane są według sprawdzonej i rozwijanej przez od 1998 roku metodologii Fahrradklima-Test. Według niej, w 2018 roku przebadano blisko 700 europejskich miast.

BADANIA KLIMATU ROWEROWEGO

ZOBACZ WIĘCEJ

Certyfikacja została wprowadzona przez Europejską Federację Cyklistów, aby ustanowić europejski standard dla pracodawców przyjaźnie nastawionych do pracowników wykorzystujących rower jako środek transportu do pracy. Certyfikat przyznawany jest firmom promującym jazdę rowerem do pracy i wdrażającym trwałe udogodnienia dla rowerzystów. Polska Unia Mobilności Aktywnej oraz Miasto Gdańsk tworzą konsorcjum uprawnione do przyznawania certyfikatów w Polsce.

PRACODAWCA PRZYJAZNY ROWERZYSTOM
CERTYFIKACJA

Konsultacje z ekspertami z zakresu mobilności i polityki rowerowej

Kompleksowa produkcja multimediów (zdjęć, filmów) i materiałów promocyjnych (publikacji)

Organizacja międzynarodowych wyjazdów studyjnych i konferencji

SUMP – Zrównoważone plany mobilności miejskiej

BYPAD – Certyfikacja polityki rowerowej

ZOBACZ WIĘCEJ

Kongres Mobilności Aktywnej był jednym z najważniejszych wydarzeń poświęconych szerokim aspektom mobilności i przestrzeni miejskiej w Europie środkowo-wschodniej. Od 2010 roku odbyło się 11 edycji Kongresu, których Polska Unia Mobilności Aktywnej była współpomysłodawcą i współorganizatorem.

KONGRES MOBILNOŚCI AKTYWNEJ

   Polski

ZOBACZ JAK DOŁĄCZYĆ

Członkami zwyczajnymi stowarzyszenia mogą być gminy, powiaty i województwa.

Wspólnie możemy kreować rozwiązania, które przyczynią się do budowy bardziej przyjaznych miast przyszłości.

Dane rejestrowe

Kontakt

Nasze działania

Nasze wydarzenia

Kongres Mobilności Aktywnej

Samorządy Przyjazne Życiu

Usługi eksperckie

Promocja i edukacja

Projekty pozastrukturalne UE

Pracodawca Przyjazny Rowerzystom

Badania Klimatu Rowerowego

Urban Mobility Flow Summit

Velo-city 2025 Gdańsk

Ogłoszenia

Kontakt

Statut i członkostwo

Rada i Zarząd stowarzyszenia

O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie

© 2012-2025 POLSKA UNIA MOBILNOŚCI AKTYWNEJ (PUMA)

NIP 583-315-19-61

KRS 0000412741

REGON 221626955

info@mobilnosc.org
58 719 97 99

Polska Unia Mobilności Aktywnej
ul. Jana Heweliusza 29
80-861 Gdańsk

JESTEŚMY CZŁONKIEM

EUROPEJSKIEJ FEDERACJI CYKLISTÓW