E-bike Festiwal

W ramach działań promujących ruch rowerowy Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA) udostępniła rowery ze wspomaganiem elektrycznym do jazd testowych, w ramach E-bike Festiwal będącego częścią targów Bike Trade Show, które odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo.

Moje Pierwsze Dwa Kółka

Kampania edukacyjno-promocyjna, której celem jest wprowadzenie najmłodszych dzieci w rowerowy świat poprzez naukę jazdy na rowerkach biegowych. W ramach kampanii dzieciom z najmłodszych grup przedszkolnych udostępniane są rowerki biegowe. Nauka jazdy jest połączona z konkursami, a motywacją do realizacji projektu jest chęć przełamania stereotypów związanych z nauką jazdy na rowerze.

RoweRowe Piątki

Wystarczy tak niewiele – ulubiona sukienka, rower i poczucie swobody gwarantowane! Porzuć rutynę, wsiądź na rower, a okaże się, że w kolejny banalny piątek na pewno coś się zdarzy... Kampania miała zachęcić mieszkańców Gdańska do korzystania z roweru jako środka transportu do pracy oraz pokazać korzyści płynące z codziennych form mobilności aktywnej. Grupą docelową były osoby, które mogłyby do miejsca przeznaczenia dostać się rowerem.

Tupu Tap MP2K CUP

Pomiędzy drugim a piątym rokiem życia dziecko odczuwa wielką potrzebę ruchu. Sport wzmacnia organizm malucha, pomaga odnaleźć się wśród rówieśników, a także rozwija umysłowo. Zajęcia ruchowe zapobiegają otyłości, doskonalą wytrzymałość, wzmacniają odporność dziecka, uczą rywalizacji, ale też współdziałania. Tupu Tap MP2K CUP to cykliczna impreza rodzinna w formie pikniku, dla najmłodszych miłośników dwóch kółek. W formie zabawy, na specjalnie przygotowanym torze, maluchy rywalizowały na rowerkach biegowych w pięciu grupach wiekowych od 1,8 do 5 lat.

Innowacyjna kładka rowerowa

Zobacz więcej →

Park(ING) Day

Zobacz więcej →

Mobilny Urząd – Aktywny Urzędnik

Zobacz więcej →

Mobilne Przedszkole – Aktywny Maluch

Kampania edukacyjno-promocyjna w ramach której w samorządowych placówkach przedszkolnych zorganizowane zostają „Przedszkolne Punkty Mobilności”, wyposażone w hulajnogi balansowe i klasyczne. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z nich podczas pobytu w przedszkolu jak również w celu dojazdów z przedszkola do domu i z powrotem. Działania są uzupełniane kampanią informacyjno-edukacyjną dla rodziców, podkreślającą korzyści wynikające z aktywnych form mobilności.

Zobacz więcej →

PROMOCJA I EDUKACJA

Inicjujemy działania w zakresie upowszechniania aktywnych form mobilności jako elementu codziennego transportu i ich wpływu na kształtowanie przestrzeni publicznej, jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Wydajemy materiały promocyjne i publikacje.

POLSKA

UNIA

MOBILNOŚCI

AKTYWNEJ

info@mobilnosc.org

Kontakt

Biuro

© 2012-2023 POLSKA UNIA MOBILNOŚCI AKTYWNEJ (PUMA)

POLSKA

UNIA

MOBILNOŚCI

AKTYWNEJ