Jana Heweliusza 29

Innowacyjne stowarzyszenie

dla innowacyjnych samorządów

© 2021 POLSKA UNIA MOBILNOŚCI AKTYWNEJ

80-861 Gdańsk

info@mobilnosc.org

NASZE DZIAŁANIA

POZASTRUKTURALNE PROJEKTY UE

PROMOCJA I EDUKACJA

USŁUGI EKSPERCKIE

O NAS

KONTAKT

OGŁOSZENIA

NASZE DZIAŁANIA

O NAS

KONTAKT

OGŁOSZENIA

PL / EN

DOKUMENTY STRATEGICZNE

 

Specjalizujemy się w opracowywaniu dokumentów strategicznych dotyczących rozwoju mobilności takich jak na przykład SUMP czy BYPAD. Aby poznać szczegóły, prosimy o kontakt.

 

 
 

ORGANIZACJA KONFERENCJI
I WYJAZDÓW STUDYJNYCH

 

Posiadamy bogate doświadczenie związane z organizacją kongresów, konferencji oraz międzynarodowych wyjazdów studyjnych.

 

 
 

USŁUGI MULTIMEDIALNE
I AUDIOWIZUALNE

 

Specjalizujemy się w wielu rozwiązaniach z obszaru cyfrowej promocji. Oferujemy kompleksową produkcję wszechstronnych form multimedialnych i audiowizualnych związanych z promocją aktywnej mobilności. Realizujemy zdjęcia zarówno z ziemi jak i z powietrza.

 

 
 

BADANIA KLIMATU ROWEROWEGO

 

Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o warunkach korzystania z roweru w poszczególnych miastach i gminach, na podstawie sprawdzonej od 1998 roku metodologii Fahrradklima-Test. Jako pierwsi zainicjowaliśmy i wdrożyliśmy te badania w Polsce.

PRACODAWCA PRZYJAZNY ROWERZYSTOM – CERTYFIKACJA

 

Certyfikacja realizowana w porozumieniu z Europejską Federacją Cyklistów (ECF) ma na celu ustanowienie europejskiego standardu, poprzez zapewnienie wsparcia dla firm oraz poprawę warunków wykorzystywania roweru jako środka transportu do pracy. Jako jedyni w Polsce jesteśmy uprawnieni do certyfikowania pracodawców z całego kraju.

Usługi eksperckie

MOJE PIERWSZE DWA KÓŁKA, TUPUTAP MP2K CUP, ROWEROWE PIĄTKI, E-BIKE FESTIWAL

KONGRES MOBILNOŚCI AKTYWNEJ

 

Jedno z ważniejszych środkowoeuropejskich wydarzeń poświęconych mobilności aktywnej. Pozytywnie wpływa na procesy kształtujące miasta, które zapewniają wzrost jakości życia swoich mieszkańców. Jest miejscem spotkań przedstawicieli samorządów i biznesu, instytucji, organizacji pozarządowych oraz innych osób zainteresowanych tematyką mobilności. 

MOBILNE PRZEDSZKOLE – AKTYWNY MALUCH

 

W ramach kampanii "Mobilne Przedszkole - Aktywny Maluch" przekazaliśmy na rzecz przedszkoli 156 hulajnóg oraz rozdaliśmy blisko 2000 pakietów informujących o korzyściach płynący z jazdy na hulajnodze. 15 przedszkoli uzyskało certyfikat "Przedszkolnego Punktu Mobilności". 

MOBILNY URZĄD – AKTYWNY URZĘDNIK

 

Kampania ma na celu zachęcenie pracowników do realizowania krótkich przejazdów w ramach codziennych obowiązków służbowych (zamiast samochodu) oraz nakłonienie ich do korzystania z multimodalnych form transportu. Polska Unia Mobilności Aktywnej udostępniła hulajnogi elektryczne do użytku jako pojazdu służbowe, na rzecz urzędów w samorządach członkowskich.

Kampanie archiwalne zrealizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej:

Promocja i edukacja

CITIES.MULTIMODAL

 

Projekt "cities.multimodal - urban transport system in transition towards low carbon mobility" opiera się na relacjach między mobilnością miejską, a jakością życia. Projekt koncentruje się na zagęszczonych obszarach śródmiejskich ze wzrastającą populacją i różnymi oferowanymi usługami związanymi ze zrównoważoną mobilnością. 

PARKING GETS SMART

 

Podniesienie jakości i digitalizacja zarządzania polityką parkingową jako narzędzie wspierania ekologicznego i multimodalnego transportu w rejonie Południowego Bałtyku. Zarządzanie parkowaniem jest skutecznym sposobem promowania bardziej aktywnych mobilnie rodzajów transportu.

SOUTH BALTIC MANORS

 

Projekt "Dwory i Pałace Południowego Bałtyku" dotyczy zwiększenia potencjału dworów, pałaców i obiektów historycznych dla rozwoju turystyki na terenach wiejskich obszaru Południowego Bałtyku.

Projekty archiwalne zrealizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej:

CENTRAL MEETBIKE, ABC MULTIMODAL, ELMOS, PLATFORMA PRAKTYK, SEED MONEY FACILITY

Pozastrukturalne projekty UE

Stowarzyszenie realizuje swoje cele na trzech głównych płaszczyznach: pozastrukturalnych projektach UE, promocji i edukacji oraz usługach eksperckich. W każdym z tych obszarów stowarzyszenie podejmuje działania w kierunku poprawy warunków i promocji aktywnej mobilności.

Nasze działania

Nasze działania

O nas

Kontakt

Ogłoszenia

PL / EN

Innowacyjne stowarzyszenie dla innowacyjnych samorządów

Jana Heweliusza 29
80-861 Gdańsk
info@mobilnosc.org