Jana Heweliusza 29
Innowacyjne stowarzyszenie
dla innowacyjnych samorządów
© 2021 POLSKA UNIA MOBILNOŚCI AKTYWNEJ
80-861 Gdańsk
info@mobilnosc.org
DOKUMENTY STRATEGICZNE
ORGANIZACJA KONFERENCJI
I WYJAZDÓW STUDYJNYCH
USŁUGI MULTIMEDIALNE
I AUDIOWIZUALNE
BADANIA KLIMATU ROWEROWEGO
Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o warunkach korzystania z roweru w poszczególnych miastach i gminach, na podstawie sprawdzonej od 1998 roku metodologii Fahrradklima-Test. Jako pierwsi zainicjowaliśmy i wdrożyliśmy te badania w Polsce.
PRACODAWCA PRZYJAZNY ROWERZYSTOM – CERTYFIKACJA
Certyfikacja realizowana w porozumieniu z Europejską Federacją Cyklistów (ECF) ma na celu ustanowienie europejskiego standardu, poprzez zapewnienie wsparcia dla firm oraz poprawę warunków wykorzystywania roweru jako środka transportu do pracy. Jako jedyni w Polsce jesteśmy uprawnieni do certyfikowania pracodawców z całego kraju.
KONGRES MOBILNOŚCI AKTYWNEJ
Jedno z ważniejszych środkowoeuropejskich wydarzeń poświęconych mobilności aktywnej. Pozytywnie wpływa na procesy kształtujące miasta, które zapewniają wzrost jakości życia swoich mieszkańców. Jest miejscem spotkań przedstawicieli samorządów i biznesu, instytucji, organizacji pozarządowych oraz innych osób zainteresowanych tematyką mobilności.
MOBILNE PRZEDSZKOLE – AKTYWNY MALUCH
W ramach kampanii "Mobilne Przedszkole - Aktywny Maluch" przekazaliśmy na rzecz przedszkoli 156 hulajnóg oraz rozdaliśmy blisko 2000 pakietów informujących o korzyściach płynący z jazdy na hulajnodze. 15 przedszkoli uzyskało certyfikat "Przedszkolnego Punktu Mobilności".
MOBILNY URZĄD – AKTYWNY URZĘDNIK
Kampania ma na celu zachęcenie pracowników do realizowania krótkich przejazdów w ramach codziennych obowiązków służbowych (zamiast samochodu) oraz nakłonienie ich do korzystania z multimodalnych form transportu. Polska Unia Mobilności Aktywnej udostępniła hulajnogi elektryczne do użytku jako pojazdu służbowe, na rzecz urzędów w samorządach członkowskich.
CITIES.MULTIMODAL
Projekt "cities.multimodal - urban transport system in transition towards low carbon mobility" opiera się na relacjach między mobilnością miejską, a jakością życia. Projekt koncentruje się na zagęszczonych obszarach śródmiejskich ze wzrastającą populacją i różnymi oferowanymi usługami związanymi ze zrównoważoną mobilnością.
PARKING GETS SMART
Podniesienie jakości i digitalizacja zarządzania polityką parkingową jako narzędzie wspierania ekologicznego i multimodalnego transportu w rejonie Południowego Bałtyku. Zarządzanie parkowaniem jest skutecznym sposobem promowania bardziej aktywnych mobilnie rodzajów transportu.
SOUTH BALTIC MANORS
Projekt "Dwory i Pałace Południowego Bałtyku" dotyczy zwiększenia potencjału dworów, pałaców i obiektów historycznych dla rozwoju turystyki na terenach wiejskich obszaru Południowego Bałtyku.