Kontakt

POLSKA UNIA MOBILNOŚĆI AKTYWNEJ

 

Już 9 i 10 października 2014 r. na PGE Arena Gdańsk odbędzie się II. Bałtycki Kongres Marketingu Sportowego.

 

 

Bałtycki Kongres Marketingu Sportowego to wydarzenie mające na celu wymianę wiedzy między przedstawicielami biznesu a światem sportu oraz samorządami i światem akademickim.

 

Sport niezaprzeczalnie cieszy się zainteresowaniem biznesu i samorządów, jednak wciąż potrzeba konkretnych, usystematyzowanych rozwiązań na rzecz świadomego i efektywnego wykorzystania potencjału infrastruktury sportowej oraz wiedzy o skutecznej realizacji celów biznesowych.

 

Będąca wynikiem I BKMS Gdańska Karta Marketingu Sportowego stanowi deklarację o tworzeniu nowych perspektyw rozwoju polskiego sportu.

 

Zorganizowany po raz pierwszy w 2013 r. przez Miasto Gdańsk, Związek Miast i Gmin Morskich oraz Polską Unię Mobilności Aktywnej, BKMS ma stać się corocznym, ważnym wydarzeniem dla sportu, biznesu, samorządów, ośrodków akademickich oraz instytucji związanych ze sportem.

 

Nasz kongres gościł wybitnych przedstawicieli sportu i biznesu, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Byli to m. in. Robert Korzeniowski, Iwona Guzowska, Zbigniew Pacelt, Grażyna Piotrowska-Oliwa, Mateusz Kusznierewicz, Leszek Blanik, Artur Siódmiak, Tomasz Redwan.

 

W ciągu dwóch dni BKMS odbywają się debaty i panele dyskusyjne dotyczące głównie zagadnień związanych ze Sport Business Intelligence czyli badań i analizie danych w ramach organizacji wydarzeń sportowych o różnej skali, które następnie wykorzystywane są do podejmowania skutecznych decyzji biznesowych.

 

W trakcie II. edycji tematem wiodącym będzie Sport Business Intelligence w odniesieniu do potrzeb biznesowych sektora bankowego i ubezpieczeniowego.

 

Sektor finansowy nie od dziś chętnie sprzymierza się ze sportem upatrując w tym pozytywnego wpływu na swój wizerunek i biznes. Ten trend, na świecie widoczny od lat, w Polsce dopiero się rozpoczyna i na pewno będzie się rozwijał. Tegoroczny BKMS postara się szczególnie przyjrzeć polskiemu sektorowi bankowemu i około bankowemu, by sprawdzić, jakie wyzwania i możliwości stoją przed nim w tej dziedzinie. Co, prócz wizerunku, jest ważne dla tak poważnych instytucji jak bank lub towarzystwo ubezpieczeniowe, kiedy decydują się na finansowanie sportu?
 

 

Zastanawiać się będziemy, jak zmienić postrzeganie golfa w świadomości Polaków. Prelekcje poruszą też znaczenie, jakie mają imprezy sportowe dla miast, jak wykorzystać media społecznościowe w marketingu sportowym oraz jakie działania wspomogą i upowszechnią sport w Polsce.

 

Poruszane podczas kongresu tematy to marketing sportów motorowych, halowych oraz plażowych. Uczestnicy prelekcji i paneli dyskusyjnych będą mogli dowiedzieć się, jak efektywnie zarządzać klubem sportowym, by przyciągać sponsorów. Na przykładzie rugby dowiedzą się, na czym budować markę sportów zespołowych, co ważne jest dla sponsorów sportu i jak przegonić konkurencję w wyścigu po pieniądze sponsorów.

 


Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać i poradzić się ekspertów z różnych dziedzin, wziąć udział w speed networkingu oraz nauczyć się prezentować swój klub lub firmę i usługi w kilka minut, a wieczorem zrelaksować się podczas bankietu. W jego trakcie można będzie wziąć udział w niezwykle wciągających grach typu escaperoom.

 

Jak w ubiegłym roku, mistrzem ceremonii będzie Robert Korzeniowski.  Wśród prelegentów i moderatorów znajdą się m.in. Mateusz Kusznierewicz oraz przedstawiciele świata finansów – Prezesi największych w Polsce banków i firm ubezpieczeniowych.

 

Więcej informacji na www.bkms.pl

 

 

 

15 stycznia 2016
Zapraszamy na II. Bałtycki Kongres Marketingu Sportowego

Aktualności

design : alinazm@wp.pl